Ürün Hakkında

İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Takviye edici gıdalar normal bir beslenmenin yerine geçmez.

İçindekiler:
Sarı Kantaron (St.John’s Wort) Ekstresi, Lepidyum, Soya Fasulyesi Ekstresi, Simisifuga, Kırmızı Yonca,
Mikrokristalin Selüloz, Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit

Kimler Kullanabilir

Kadınların kullanımı için uygundur. 11 yaş ve üzeri yetişkinlerde günde bir kapsül kullanılması tavsiye edilir.

Diğer İlaçlarla Etkileşimi

Bildirilen herhangi bir yan etki veya toksik etkisi bulunması durumunda firma ile iletişime geçilmesi rica olunur.

Açıklama

Simisifuga, Actaea racemosa olarak da bilinir, Ranunculaceae familyasından Kuzey Amerika ’nın bir yerli bitkisidir. Bu bitkinin kökleri ve kök gövdeleri, tıpta uzun yıllardır fitoterapi alanında kullanılmaktadır. Yapılan çalışmalar Cimicifuga racemosanın damıtılmış terpen glikosid şeklinde uygun bir standardizasyonunun sağlandığı hallerde sağlık faydaları olduğunu ortaya koymuştur.

Lepidyum, Maca, maca turpu adı ile bilinir. Turpgiller ailesindendir. Yıllık veya iki yıllık otsu bir bitkidir. Maca ekstresi, yüzyıllardır sağlık faydaları olduğu için kullanılmaktadır.

Sarı Kantaron, Sarı kantaron (Hypericum perforatum), Kılıç otu, Mayasıl otu ve Koyunkıran olarak da bilinir, sarı kantarongiller (Hypericaceae) familyasına dahil bir bitki türü. Sarı kantaron, dünyanın pek çok yerinde, yol kenarlarında kendi başına büyüyebilen, uzun ömürlü ve altın sarısı renkte çiçekleri olan bir bitkidir. Bu bitki, tıpta birçok alanda uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Soya İzoflavonları, Soya, fıstık ve nohut gibi diğer baklagiller ile birlikte izoflavon denen bir bileşik grubu içerir. Soya, izoflavon sınıfına dahil edilen genistein ve diadzein denen iki bileşik barındırır ve bu bileşikler fitoöstrojen olarak sınıflandırılır. Soya izoflavonları fitoterapi alanında uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Kırmızı Yonca, Trifolium pratense, kırmızı yonca, baklagiller familyasından, Avrupa, Batı Asya ve kuzeybatı Afrika’da bulunan, ancak diğer birçok bölgede ekilen ve doğallaştırılan, çiçekli otsu bir bitki türüdür. Yapılan iki sistemetik derleme ve metaanalizde, kırmızı yonca ekstraktının, fitoterapi alanında kullanılabileceği rapor edilmiştir.