Ürün Hakkında

İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Takviye edici gıdalar normal bir beslenmenin yerine geçmez.

İçindekiler:
Cüce Palmiye, Pygeum Kabuk Ekstresi, Bal Kabağı, Isırgan, Mikrokristalin Selüloz, Likopen,Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit, Sodyum Selenit, Kapsül

Kimler Kullanabilir

Erkeklerin kullanımı için uygundur.11 yaş ve üzeri yetişkinlerde günde bir kapsül kullanılması tavsiye edilir.

Diğer İlaçlarla Etkileşimi

Bildirilen herhangi bir yan etki veya toksik etkisi bulunması durumunda firma ile iletişime geçilmesi rica olunur.

Açıklama

Güneydoğu ABD ve Batı Hint Adaları’na özgü çalı benzeri bir palmiye olan ve Serenoa Repens veya Sabal Serrulatum olarak da bilinen Saw palmetto meyveleri, yağ asitleri (oleik, kaprilik, miristik vb.), steroller (β–Sitosterol, kampesterol, sikloartenol vb.) ve fitosterol türevlerini içermektedir. Saw Palmetto bitkisinin meyvesinin ektraksiyonu ile elde edilen içerik fitoteröpatik destekleyici olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Afrika’ya özgü 30 metrelik bir ağaç olan Pygeum Africanum’un kabuğu, fitosterolleri (β-Sitosterol, β-Sitosteril glukozit ve β-Sitostenon) ve steroid ara maddelerini (triterpenoid pentasiklik asitler, docasanol, yağ asitleri, özellikle palmitik asit gibi alkoller ve abietik asit) içerir.

Kabak, Cucurbitaceae familyasının bir üyesi, otsu, tek bitkili, yıllık bir bitkidir. Meyveleri zengin bir karotenoid ve gamaaminobütirik asit kaynağıdır; yaprakları fitokimyasallar içerir. Protein, lif, mineral, çoklu doymamış yağ asitleri ve fitosteroller açısından zenginliklerinin keşfedilmesiyle birlikte, gıda ve ilaç endüstrisi için değerli kabul edilmektedir.

Yabani olarak yetişen, otsu bir bitki olan ve Urtica Dioica olarak adlandırılan ısırgan (Urticaceae), sterolleri ve bunların glikozitlerini, glikoproteinlerini, asitlerini (salisilik, malik, vb.), polisakkaritleri ve yağ asitleri içerir. Isırgan otu özütü fitoterapi alanında uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Likopen, domates ve domates ürünlerinde en çok bulunan karotenoiddir ve kırmızı renkten sorumludur. Bununla birlikte güçlü bir antioksidan özellikleri vardır. Antioksidan özelliklerinden dolayı bir çok takviye edici gıda ürünlerinde kullanılmaktadır.

Selenyum bir mineraldir ve bir antioksidan enzim olan glutatyon peroksidazın temel bir bileşenidir. Genellikle gıdalarda (Brezilya fıstığı, balık, kepekli tahıllar, buğday tohumu, soya fasulyesi ve ayçiçeği tohumu) metioninin antioksidan etkileri olan organik bir selenyum analoğu olan selenometiyonin olarak bulunur.